arsa-payi-cogunlugu
Arsa Payı Çoğunluğu Nedir?
14 Mayıs 2016
mantolama-sureci
Mantolama Süreci
14 Mayıs 2016
mantolama-kilavuzu

Muhtemelen sizler apartman yöneticisi, apartman sakini veya bizi takip eden rakip firmaların çalışanı/yöneticisisiniz. Öncelikle sitemizi ziyaret ettiğiniz için sizlere teşekkür ederiz. Mantolama uygulaması yaptıracak olan apartman yöneticileri ve sakinlerine de bu konuda karar vermeden önce araştırma yapmalarından dolayı takdirlerimizi sunarız.

Bu kılavuzu yazmaktaki amacımız, mantolama uygulamasının zorunlu olmasıyla daha önce inşaat işleriyle uğraşmamış olan siz apartman sakinleri ve yöneticilerini mantolama konusunda internet üzerinden ulaşabileceğiniz bir kaynak yaratarak doğru bir şekilde bilgilendirmektir. Böylelikle mantolama uygulamalarında yapılan hataların azalmasına katkı sağlayabilmektir.

Bu kılavuzda, adından da anlayabileceğiniz gibi, mantolama/ısı yalıtımı uygulaması konusunda sizlere elimizden geldiğince objektif, tarafsız bir mühendis ve mimar gözüyle bilgi vermeye, kılavuzluk etmeye çalışacağız. Bunu yaparken teknik ve karmaşık bir dil değil, herkesin anlayabilmesi için sade ve basit bir anlatım kullanacağız. Öncellikle okurken sıkılmamanız için anlatacağımız konuları bölümlere ayırdık. Eğer mantolama uygulaması yaptıracaksanız veya mantolama konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız bütün bölümleri sırasıyla ve eksiksiz okumanızı tavsiye ediyoruz. Bölümlere başlamadan önce duvarların dışından yapılan ısı yalıtımına mantolama dendiğini, yani mantolama ve ısı yalıtımının aynı anlama geldiğini hatırlatmak isteriz.

Dış Cephe: Binaların dış yüzeylerine verilen addır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir