MANTOLAMA KREDİSİ

İSTER 9 DAİRELİK UFAK BİR BİNA İSTER 99 DAİRELİK BİR SİTE

Yaptırmayı planladığını mantolama işinin tamamı için yüzde %25 oranında bina / site yönetiminin birikmiş parası varsa kalan borcunuzu firmamıza aylık periyotlarda düzenli bir şekilde ödemeyi taahhüt ederek mantolama işinizi yaptırabilirsiniz.

ÖRNEK HESAPLAMA

Mantolama ücreti daire başı ortalama 5.000 TL tutmaktadır.

10 Dairelik Bina = 50.000 TL

20.000 TL PEŞİNAT / 30.000 TL BİNA YÖNETİM SENEDİ ile mantolama işinizi bankaya değil firmamıza borçlanarak yaptırabilirsiniz.

Yukarıdaki cümlede anlatmak istediğimiz ; Yaptıracağınız iş için banka kredisi kullanmanıza , evrak ve bürokrasi ile uğraşmanıza , faiz ödemenize hiç gerek yok. Bunun yerine bina yönetimi olarak , matbu evrak ( bina yönetim senedi ) karşılığında , peşinatın haricinde kalan bakiyenizi firmamıza 12 / 24 / 36 aya varan vade seçenekleri ile aylık olarak ödeyebilirsiniz.

SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZİN VE BİNA YÖNETİCİLERİNİN DİKKATİNE !

  • Mantolama işi yaptıracağınız firmalardan fiyat teklifi alırken , tüm firmaların ( bir marka seçin ÖRNEK : Filli Boya – Polisan – Weber 5 cm karbonlu eps – tam paket gibi ) aynı ürünleri ve aynı işçilik hizmetini sunmasına dikkat edin.
  • Mantolama işini vereceğiniz firmanın , REFERANSLARINI mutlaka kontrol edin. Hatta referansların gerçek olup olmadığına da dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü geçmişte , firmamızın yapmış olduğu bir mantolama işini başka bir firma kendi referansı olarak göstermişti.
  • En az 3 teklif alın ve fiyat olarak çok düşük teklifler karşısında dikkatli olun. Geçmiş yıllarda , çok düşük fiyat teklifleri ile bina yönetimlerinde mantolama işi alarak , işe başladıktan sonra peşinat alıp ortadan kaybolan bir çok dolandırıcı insanları zor durumda bırakmıştır.  İşinize başlanmadan yada ürünleriniz bina adresine gelmeden , hiçbir firmaya büyük miktarlarda peşinat vermeyin.
  • Mantolama işini vereceğiniz firmayı seçtikten sonra mutlaka karşılıklı , süreli iş sözleşmesi imzalayın. Sözleşmeye yapılacak tüm işleri ayrıntılı olarak yazın. Çünkü sözleşmede yazılı olamayan hiçbir işi mantolama firmasına yaptıramazsınız. Sözleşmenizin detaylı olması Bina yönetimininde , işi yapacak mantolama firmasınında hakkını koruyacaktır.